Ugrás a fő tartalomra

A könyvről

Röviden a Klubdélelőtt című könyvről. 


MI EZ?

Három részből álló, őszinte és személyes történetekkel gazdagított kézikönyv női közösségekről. 

Az első szakaszban általánosságban írok a baba-mama klubokról. Milyen jellegű közösség egy női kör, fizikailag mire van szükség a működtetéséhez, hogyan érdemes indítani, milyen vezetői örömök és nehézségek várhatnak rád, milyen gyümölcsök származnak egy baba-mama klub létrejöttéből.

A második részben ötleteket tárok eléd, miről lehet beszélgetni az anyuka társakkal. Ennek a fejezetnek a segítségével akár egy teljes naptári év összes klubalkalmát meg lehet tervezni, konkrét kérdésekkel, témajavaslatokkal. Ugyanebben a fejezetben rengeteg szöveges olvasmányajánló vár rád, így azoknak is ajánlom a könyvet, akik nem vágynak közösségbe, viszont nagyon szeretnek olvasni nevelési, önismereti és egyéb praktikus témákban. 

A harmadik nagy egységben olyan anyukák szólalnak meg, akik a jelen pillanatban járnak vagy a múltban jártak bármilyen anyaklubba, és ezekről írják le tapasztalataikat. Klubvezetők és egy nyugdíjas védőnő is beszámol hosszan, mit éltek át, hogyan gazdagították a közösséget.

MIÉRT ÍRTAM?

Egyrészt azért, mert igen nagy tudás gyűlt össze ezek alatt az évek alatt a fejemben, és szerettem volna kiírni magamból az összegzést, mintegy lezárva ezt a szép időszakot.

Másrészt azért, mert sokan kerestek meg, hogy segítsek elindítani egy klubot, vagy adjak ötleteket, mit lehet csinálni egy új közösségben. Szerepelek védőnői szakdolgozatban és kapott tőlem ihletet egy olyan régi ismerős, aki a telefonbeszélgetésünk elején nem is gondolta, hogy következő héten klubot fog indítani... Úgy érzékeltem, van kereslet erre a tudásra, nincs még ilyen jellegű könyv a piacon és egy lyukat tömök be a megírásával.

KIKNEK SZÓL?

  • Baba-mama klubtagoknak, vagy bármilyen jellegű női kör tagoknak (nem csak babás témákat dolgoztam fel).
  • Közösségvezetőknek.
  • Olyan szülőknek, akik vágynak közösségbe, de nem tudják, hogyan tegyék meg az első lépéseket.
  • Kezdő anyáknak, mert a második nagy fejezetben egy komoly összegzést nyújtok át az elmúlt 15 év legfontosabb könyvélményeiből. Szűrt tartalom, mely a mai ömlesztett, hihetetlenül gazdag kínálatban segít eligazodni, utat találni a normális élethez. 
  • Nagyszülőknek, akik szeretnének segíteni az ifjabb generációknak, és maguk is csodálkoznak, mennyit változott a világ az utóbbi 20 évben.
  • Közösségszervezőknek, művelődésszervezőknek.
  • Védőnőknek.
  • Könyvtárosoknak.


Kilenc év klubvezetés alatt megéltem nagy sikereket és jártam hullámvölgyek mélyén. Voltam kezdő és az utolsó években megtapasztalatam az ötletekkel teli, tartalmas vezetés örömét. Mindig feltettem magamnak a kérdést, hogyan csinálhatnám jobban. Voltak időszakok, amikor pontosan tudtam, hogy miként lehetne ügyesebben végezni ezt a szép önkéntes munkát, mégsem sikerült, a körülmények, élethelyzetek miatt. Összességében mégis egy sikertörténetnek éltem, élem meg azt, amit szó szerint a semmiből hoztunk létre közösen. Azok az édesanyák, akik hosszasan jártak közénk, életük fontos szakaszaként emlegetik a női körhöz való tartozást. Első babáink ma már kisgimnazisták, így tényleg van hová visszatekinteni, volt honnan meríteni.   

Csatlakozz a könyv Facebook oldalának követőihez itt!

AZ ILLUSZTRÁCIÓRÓL

A borítótervet Szert-Szabó Dorottya grafikusművész készítette. Évek óta nézegettem Dorka szebbnél szebb alkotásait, különösen a Borsi mesék kedves, tacskós illusztrációi tetszettek nagyon. Véletlenül derült ki, milyen közel élünk egymáshoz, így nem volt kérdés, hogy Dorka eljön az egyik klubalkalmunkra, hogy "beszívja a hangulatot", és ennek alapán készült ez a csodálatos, szemet gyönyörködtető borító. Dorka saját oldala és webshopja: TORZONBORZ.COM